KÜSKI ARENGUHÜPE 2018-2019
2018–2019 viisime läbi teist Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi poolt toetatud vabaühenduse arenguhüpet. Selle arenghüppe keskmes oli inimeste võimestamine ning tööprotsesside tõhustamine organisatsiooni jätkusuutlikkuse eesmärgil.
Projektil oli kolm omavahel tihedalt seotud eesmärki ja suunda:
- Liikmete erialase enesekindluse toetamine ning kompetentside tõstmine läbi koolituste. Kutsusime Eestisse edukaid rakendusantropolooge mujalt maailmast, kes jagasid kogemusi uuenduslike meetodite ja tööprotsesside osas, tuues sealhulgas ka näpunäiteid, kuidas antropoloogiast ja kvalitatiivsetest uuringutest rääkida veenvalt ühiskonnas, milles on tavaks usaldada pigem numbritepõhiseid kvantitatiivseid uuringuid.
- Teiseks: turundus- ja kommunikatsioonialase tegevusvõimekuse toetamine, mida tegime eksperdi konsultatsiooni toel. Töötajatest ja liikmetest koosnev kommunikatsioonitiim töötas tihedalt koos konsultandiga, kellega koos valiti tegevuse sihtgrupid ja turu segmendid, töötati välja turunduse- ja kommunikatsioonistrateegia ning -plaan.Tegevuses lähtuti 2016-2017 arenguhüppest väljakasvanud Rakendusliku Antropoloogia Keskuse kolmest peamisest väärtuspakkumisest.
- Kolmandaks: organisatsiooni jätkusuutlikkuse tagamine läbi liikmete võimestamise, mida tegime nii kompetentsi tõstvate koolituste ja mentorlusprogrammi kui arenguhüppe põhjal organisatsiooni struktuuri ümbervaatamise abil. Lõime nii uutele kui senistele liikmetele võimaluse veel aktiivsemalt ja süstemaatilisemalt organisatsiooni töös osaleda. Kestlikkuse tagamiseks analüüsisime olemasolevat struktuuri ning töötasime välja süsteemsed tööprotsessid.
Projekti oluliseks väljundiks oli kvalitatiivsete meetodite ja antropoloogia väärtuse tutvustamine Eestis, et ühiskonda ning organisatsioone mõjutavad otsused saaksid olla läbimõeldumad ning sidusamad. Näeme praegugi vajadust nii siin kui mujal elavate ja töötavate Eesti antropoloogide võrgustumise järele ning usume, et kui rohkem noori antropolooge leiavad endale erialaga seotud väljakutseid, on meie tegevus vilja kandnud.
KÜSKi projektitoetus oli 11 984,03 eurot.